3 Ağustos 2012 Cuma

Peçete Dekopaj


Nihayet yeni bir postum:)
Post yapmam gereken o kadar birikmişim var ki, her gün biraz biraz yayınlamaya çalışacağım...
Son 1 haftadır evde beklettiğim, ahşap, metal kutuların bir kısmına peçete dekopaj yaptım...
Bu yuvarlak kutu annemin, neredeyse 1 yıl önce boyamam için bana vermişti:) Nihayet boyandı, mor menekşelerle de süslendi.

  
Biz çocukken annemin her renk menekşesi vardı, çok sevredi menekşeleri minik kuşum. Bakalım kutularını da beğenecekmi... 


Aşagıdaki kutuları da ben çok severim, aslen kendileri çay kutularıdır. Onlarada ortanca uygun gördüm:)


 

Bunlarda ekstra menekşeli kutular, annem işterse alabilir ama ahşap yatay olanı ben kalem kutusu olarak kullanmayı planlıyorum. Boyanmamış kutu daha var elimde gerekirse onlarıda aynısını yapabilirim... 
Bu da hepimizin mutlaka boyadığı konserve kutusu:)
           


Yarın bir mağazada görüp evdeki havlulara uyguladığım bir çalışma var:)
16 yorum:

 1. çok güzel olmus gerçekten. benim de elimde buyuk yuvarlak bir kutum var boyarken hangi malzemelerin gerektiini ve boyama aşamalarını anlatabilir misiniz? teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel olmuşlar ellerine sağlık. bütün sayfanı okudum diyebilirim. Ben hayatta hiç bir şeyi boşuna yaşamadığımızı düşünenlerdenim, kanatlarımız kırılmıyor aslında bazen güçsüz kalıyoruz ama sonrasında başka bir gözle bakıyoruz hayata, her şey bizi üzemiyor. Hastalıklar, ayrılıklar hepsi aynı.

  Ayrıca ne mezunusun yazmamışsın, ben deniz elektronik haberleşme okuyup pikocu oldum. Tasarlamayı dikmeyi çok seviyorum. Benim gibi düşünenleri görünce de ayrıca mutlu oluyorum.

  Hoşçakal. :)

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel olmuşlar, ben de sabuna yapmayı düşünüyorum yakında :)

  YanıtlaSil
 4. harika olmuşlar ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 5. Sesini tekrar duymak çok güzel Bahar.Umarım çok daha iyisindir.Kutuların bu hali harika olmuş, havluları merakla bekliyorum.

  YanıtlaSil
 6. bayıldım,
  ellerinize sağlık. harika...

  YanıtlaSil
 7. binnur,
  çok teşekkür ederim. Benim boyadığım kutu metal olduğu için, öncelikle "cam, metal medium"u yani bir astar kullandım. Ardından iki kat koyu renk boyadım, eskitme görüntüsü vermek istediğim terlere mum sürdüm. Sonra beyaz boya ile boyadım, bir tel yardımı ile mumladığım bölgeleri kazıdım ve eskimiş görüntümü elde ettim. Ardından zemini beyaz olan peçeteyi dekopaj tutkalı ile istediğim görüntüde yapıştırdım ve son olarak vernikledim...:)
  Sena ceyiz;
  çok teşekkürler:)
  evet dediğin gibi hayatta herşey bizim için. Hiçbir şeyi boşuna yaşamıyoruz, büyümek bu olsa gerek. Öyle bir noktadayım ki artık hiçbir şey beni pek üzemiyor diyebilirim:)Ben kimya okudum canım. 12 yıl ilaç sektöründe üretimde de çalıştım. Şimdi bir reklam firmam var. Ame senin gibi pikocu olmayı çok isterdim inan. Kocaman öpüyorum..
  necla;
  çok teşekkürler...
  nazan;
  Nazancım çok teşekkürler, ne vafakarsın sen canım benim. Ne zaman gün yüzüne çıksam sıcacık bir yorumunla beni kucaklıyorsun. O kocaman yüreğin sevgin için çok özel teşekkür ediyorum sana:) çok öpüyorum seni...
  mihrican;
  çok teşekkürler...

  YanıtlaSil
 8. sevda s;
  çok teşekkürler, sabun örnekleri de çok güzel oluyor gercekten, yapılıp havluların arasına koymak lazım...:)

  YanıtlaSil
 9. çok teşekkür ederim cevabın için. ben daha önce hiç denemedim metal bi kutuyu boyamayı. yaptığın çalışmaları görünce çok hoşuma gitti. elimdeki metal kutuyu anlattığın yöntemlerle boyayınca sonucu senle paylaşmak isterim tekrar teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 10. binnurcum, merakla bekliyorum boyanmış objeni:)

  YanıtlaSil
 11. ellerinize sağlık kutuların renkleri ve uyguladığınız resimler harika olmuş...

  YanıtlaSil
 12. teşekkürler, hepsini anneme ve kardeşimin eşine kaptırdım bile:)

  YanıtlaSil
 13. Çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. Anneniz ve kardeşinizin eşi mantıklı davranmış:):)
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler, onlar hep mantıklıdır:))

   Sil
 14. çook güzeller ellerinize emeğinize sağlık hepside çok keyifli çalışmalar...

  YanıtlaSil

yorum:)